Konsert med Ricky den 12:e April!

Fredagen den 12:e April kommer det att gunga ordentligt på Bönhuset. Ricky kommer  att fylla Bönhuset med sin hiphop. Med en helt nyutgiven skiva är han nu ute på Turné med sitt gäng. Snart är det alltså vår tur och Ricky lovar att det kommer att rocka fett!

Ricky bor i Gävle men kommer ursprungligen från Chile. Ricky använder sig av musiken för att berätta vad som fick honom på fötter igen efter ett minst sagt trassligt förflutet. Hans senaste skiva heter Kärleksfabriken och finns att köpa på Itunes.

Kolla in en musikvideo med Ricky. Klicka på länken.   http://www.myspace.com/rickytredjeresan/videos

 

Det finns möjlighet att köpa Rickys senaste skiva under konsertkvällen.
Det finns möjlighet att köpa Rickys senaste skiva under konsertkvällen.

Välkomna!